Mérföldkövek

Küldetésünk

2009 januárja – amikor a Bitcoin hálózat létrejött – és a mai napig több mint 20 000 új kriptovaluta jött létre, összesen több mint 1 billió dollár piaci kapitalizációval. Ezen csillagászati számok ellenére nem tettek ésszerű erőfeszítéseket a kriptovaluta tranzakciók adatainak védelmére. A Dodgecoin projekt elindításával ezt a hiányosságot kívántuk pótolni. A Dodgecoin víziója a pénzügyi szabadságunk visszaszerzése. Ezt a szabadságot eredetileg a készpénz biztosította az emberi civilizáció hajnalától egészen a közelmúltig, amikor az elektronikus fizetési rendszerek fokozatosan felszámolták a készpénzes fizetéseket számos országban. A Dodgecoin fizetésre való áttéréssel mindkét világ előnyeit élvezheti: a készpénzes fizetések magánéletének védelmét, valamint a blokklánc-technológia kényelmét, gyorsaságát és biztonságát.

Legutóbbi eredmények

A Dodgecoin eredetileg a Binance Smart Chain Network hálózatban került bevezetésre. Ez az a hely, ahol az ICO tokenek kibocsátásra kerültek, és ahol a Dodgecoin a jövőben decentralizált kriptovaluta tőzsdéken elérhető lesz. A Binance Smart Chain mellett a Dodgecoin több Ethereum-kompatibilis blokkláncban is bevezetésre került. A támogatott hálózatok száma jelenleg 10.

Bár elsődleges célunk egy saját blokklánc felépítése a lehető legmagasabb szintű diszkréció biztosítása és a külső függőségek kiküszöbölése érdekében, a Dodgecoin már most is alkalmas privát tranzakciók lebonyolítására. A Dodgecoin Bridge használatával a Dodgecoin diszkréten átutalható a 10 elérhető hálózat között. Mivel a Dodgecoin Bridge átutalások két különálló tranzakcióból állnak két különálló blokkláncon, nincs közvetlen kapcsolat a küldő és a fogadó címe között.

A Dodgecoin osztott utalás a Bridge továbbfejlesztett változata, amelynek során a tokenjei nem egy, hanem két hálózaton keresztül kerülnek továbbításra. Első lépésként befizeti a Dodgecoinjait a híd walletjébe. Ezután a tokenek véletlenszerűen két részre lesznek osztva. Az első rész az első hálózat első pénztárcájába kerül, a második rész pedig a második hálózat második pénztárcájába. Mivel az osztott utalás három különálló tranzakcióból áll három különálló blokkláncon, nincs kapcsolat a feladó és a címzett pénztárcájának címe között. Mivel az összegek véletlenszerűen oszlanak meg két különálló tranzakció között, az átutalt összeg nem található ki a befizetett tokenek mennyisége alapján.

Ezen két szolgáltatás mellett a felhasználók könnyedén létrehozhatnak eldobható pénztárca címeket, hogy tovább javítsák a tranzakció diszkréciójának szintjét.

A következő lépések

A Dodgecoin decentralizált tőzsdéken történő kereskedésének megkezdésével megkezdjük saját blokkláncunk építését. A maximális titkosság biztosítása érdekében a tervezett új blokklánc a nulla információs bizonyítás (ZKPs) elvét fogja alkalmazni; ez egy kriptográfiai protokoll, amely lehetővé teszi az egyik fél (a bizonyító) számára, hogy a másik fél (az ellenőr) számára bizonyítsa egy állítás igazságát anélkül, hogy az állítás igazságán kívül bármilyen információt felfedne.

Gyakorlatilag a ZKP alkalmazása azt jelenti, hogy a blokkláncon végzett összes tranzakció titkosítva van. Bár a tranzakciók bizalmasak, minden pénztárca-címhez tartozik egy megtekintési kulcs, amelyet harmadik féllel meg lehet osztani a titkosított tranzakciók megtekintése érdekében. A számlatulajdonosok amennyiben kívánják, szelektíven közzétehetik egy adott átutalás adatait vagy pénztárca-címük összes tevékenységét.